Mamy - to czas na Wasz ruch!

Jak stawiać pierwsze kroki na rynku pracy po urlopie macierzyńskim? Jak napisać dobre CV? Jak przygotować się do nowych zawodowych wyzwań? I w końcu – jak pogodzić rolę matki z pracą? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów dla mam zorganizowanych we współpracy z fundacją Mamo Pracuj. 


Bycie mamą to praca na pełen etat połączona z nielimitowaną ilością nadgodzin. Rola ta bowiem jest niezwykle absorbująca i choć daje wiele satysfakcji, niejednokrotnie wymaga też ogromnych poświęceń. Dobrze wiemy, że każda mama już na starcie może mianować się Project Managerem we własnym domu. Nierzadko jednak powrót do zawodowej rutyny po urlopie macierzyńskim okazuje się być nie lada wyzwaniem.  

Spełnianie się w roli matki nie musi jednak oznaczać rezygnacji z życia zawodowego. Cieszymy się, że wraz z krakowską fundacją Mamo Pracuj możemy wspierać szczęśliwe mamy w rozwoju ich kariery zawodowej. We wtorek 6 sierpnia mieliśmy okazję poprowadzić wspólnie spotkanie i warsztaty.

Zainteresowanie spotkaniem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – już po pierwszym dniu od uruchomienia zapisów zostały zarezerwowane wszystkie miejsca. Finalnie mieliśmy okazję gościć około 100 kobiet. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty na temat stylów komunikacji oraz ich wpływu na codzienną pracę w grupie oraz dotyczące roli Scrum Mastera. Bardzo ważnym punktem okazały się tez konsultacje CV. Nasi rekruterzy nie wypuścili nikogo bez atrakcyjnych dokumentów aplikacyjnych. 

Spotkanie to było dla nas niezwykle inspirujące. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele historii osób, które starają się wrócić do aktywnego życia zawodowego, będąc jednocześnie mamą na pełen etat.   

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz życzymy wielu sukcesów zawodowych!
 
 

Assets

Story Attachments (1)

Be part of the journey.

Want to do more than just imagine the ways our world will move tomorrow. Here’s your opportunity. Join the technology company that’s transforming the future of mobility today.

Our Journey