Wspieramy podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”

Centrum Techniczne Aptiv w Krakowie zostało oficjalnym partnerem strategicznym tegorocznej Albertiany – Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Uroczystość odbędzie się w Teatrze Słowackiego w najbliższy poniedziałek, 19 marca. Niebawem przygotujemy dla Was relację z tego wydarzenia.

Tymczasem polecamy Wam zapoznanie się z projektem i działalnością Fundacji TUTAJ.


Aktualizacja: 21.03.2018

Relacja z Albertiany ‘oczami inżyniera’

Finał Festiwalu Albertiana to magiczny czas, pełen dobroci serca, uśmiechów i fantazji. Niezwykła jest forma i przekaz, ponieważ jest to wydarzenie dotyczące twórczości teatralno-muzycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie. Niepowtarzalne są osoby, dzięki których wysiłkom co roku napędzany jest ten Festiwal: podopieczni wielu fundacji z całej Polski. Niesamowite jest również miejsce: już od wielu lat w foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie rozbrzmiewają radosne głosy dzieci i dorosłych.

W tym roku byłem z kolegami i koleżankami wśród widzów zaproszonych na to wydarzenie, w ramach współpracy przy projekcie/wsparcia jakie nasza firma zaoferowała na poczet Festiwalu.

Każdy z tych niecodziennych artystów wywarł na mnie nieopisane wrażenie. Mogliśmy obserwować jak występujący na scenie dzieci i dorośli odkrywają przed nami cząstkę swojego świata, przeżywając powierzone im role. Pomiędzy artystami a publicznością zatracone zostały granice, wszyscy – z każdego piętra i balkonu teatru – angażowaliśmy się w baśnie snute przez tych utalentowanych aktorów.

Wszyscy artyści wypadli wspaniale, choć najbardziej spodobała mi się sztuka pt. “Deszczowy Poranek” wykonana przez grupę BAJ z Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego “Szkoła Życia” w Rybniku. Spektakl opowiadał o dzieciach podróżujących na tratwie po archipelagu fantastycznych lądów, przeżywających przygody z piratami i Indianami, bawiących się ze zwierzętami i o wiele, wiele więcej! A wszystko to w domu, pewnego deszczowego poranka, podczas oczekiwania na obiad… W tym przedstawieniu wystąpiło kilkudziesięciu aktorów!

Pamiętajmy o osobach, które potrzebują przyjaźni naszego serca, by rozkwitnąć – nie tylko przy okazji takich wydarzeń.

Maciej, inżynier zespołu walidacji w Centrum Technicznym Aptiv w Krakowie

PS. W imieniu organizatorów festiwalu, tj. Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta przypominam, by co roku 21 marca – w Światowy Dzień Zespołu Downa (WDSD – World Down Syndrome Day) – ubrać skarpetki różnokolorowe!

Aptiv Albertiana Krakow

Story Attachments (2)

Be part of the journey.

Want to do more than just imagine the ways our world will move tomorrow. Here’s your opportunity. Join the technology company that’s transforming the future of mobility today.

Our Journey